Bergama Kültür ve Sanat Vakfı

Amacı ve görevi; Kültür ve sanatın araştırılmasına ,incelenmesine oluşturulmasına, öğrenilmesine, korunmasına , kitlelere yayılmasına yönelik her türlü girişimde bulunmaktır.

BERKSAV HABERLER

OSMAN BAYATLI

Müzeci ve Folklor Araştırmacısı. Bergama yöresinin tarihi,sanatı ve folkloru üstüne araştırmalar yapmış ve bunları yayımlamıştır.

OSMAN BAYATLI KİTAPLARI

BERGAMA BELLETENLER

Vakfımız Bergamanın Tarihi Kültürlerini, Gelenek Göreneklerini, folklorunu, tarihi yapıtlarını ve tarihi eserlerini içiren yayınlar çıkarmaktır. Her yıl çıkarılan bu eserin adı "BERGAMA BELLETEN”dir.

Bergama Belletenler
 • 46
  19.09.2011

  2011 YILI SANAT ÖDÜLÜ HÜSEYİN KOCAKÜLAH'A TAKDİM EDİLDİ.

  Berksav'ın 2011 yılı "Sanat ödülü" Sayın Hüseyin Kocakülah'a Türk Sanat Müziği alanında yaptığı çalışmalardan dolayı İlçe kaymakamı Sayın Ahmet Ertan Yücel tarafından takdim edildi.Kaymakam Sn.Ahmet Ertan Yücel'in konuşmasında Sayın Kocakülah'ı tebrik ederken,Bergama Kültür Sanat Vakfı kurucu ve yöneticilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 45
  16.09.2011

  BERGAMA BELLETEN-19

  Berksav'ın periyodik olarak yılda bir kez yayınladığı Bergama Belleten'in 19. sayısı olan “ Bergama Müzesi Etnografik Eserleri ” adlı kitabın tanıtımı Bergama M.Y.O Öğretim Görevlisi Gülseren Özel tarafından gerçekleştirildi.

  Gülseren Özel, “Bergama’nın kültür, sanat ve tarihi araştırmalarına her zaman katkıda bulunmuş olan Bergama Kültür ve Sanat Vakfı, sivil toplum örgütleri içerisinde

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 44
  16.09.2011

  BERGAMA KÜLTÜR VE SANAT VAKFI 22. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI.

  14 Eylül 1989 yılında kurulan BERKSAV, organize ettiği “Kültür ve Sanat” gecesinde 22.yıldönümünü ve İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 89.yılını davetli ve üyelerinin katılımı ile kutladı.

  Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İnsaf Fidan açılış konuşmasında, geçen 22 yılda Vakfın Bergama’nın kültür ve sanat değerlerinin araştırılması ve tanıtılmasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

  Y

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 42
  6.06.2011

  BERKSAV TİYATRO TOPLULUĞU MİNİK OYUNCULARI İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI.

  Bergama Kültür ve Sanat Vakfı Tiyatro topluluğu bünyesinde yetişen minik oyuncular yıl boyunca özveri ile çalıştıkları oyunlarını BERKSAV’ın yenilenen Oda Tiyatrosunda sahnelediler.

  04 Haziran 2011 tarihinde sahnelenen “Mırnav Sultan” ve 05 Haziran 2011 tarihinde “Serçecik” oyunları yoğun bir izleyici kitlesi tarafından keyifle izlendi.

  BERKSAV Başkanı Dr.İnsaf Fidan oyunların sonunda

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 41
  26.05.2011

  BERGAMA M.Y.O TASARIM KULÜBÜ , BAHAR ŞENLİKLERİNE “BERGAMA DEFİLESİ” İLE RENK KATTI.

  Bergama Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören öğrencilerden oluşan Tasarım Kulübü Üyeleri 18 Mayıs 2011 tarihinde Ege Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliklerine katıldılar.

  Bergama M.Y.O Öğretim Görevlisi Gülseren Özel’in önderliğinde Tasarım kulübü öğrencileri, öğrenim gördükleri Bergama Kentinin tarihi ve kültürel değerlerinden etkilenerek, tasarladıkları giysileri sundular. Bergam

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 37
  14.04.2011

  ULUSLARARASI BERGAMA SEMPOZYUMU BAŞARI İLE TAMAMLANDI.

  07-11 Nisan 2011 tarihleri arasında Ege Üniversitesi ve Bergama Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Uluslar arası Bergama Sempozyumu” başarı ile tamamlandı.

  Üç gün yoğun geçen bir programla, Yurt içi ve yurt dışından gelen akademisyenler, Bergama’nın tarihten turizme,tıptan eczacılığa,sosyal ve siyasi alanlara kadar pek çok konuda 70’e yakın bildiri ile kentimizin sahip olduğu değerle

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 36
  23.09.2010

  Dr.HASAN ERGÜL BAŞARI ÖDÜL TÖRENİ YUSUF PERİN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİ.

  Berksav’ın onur üyesi Dr.Hasan Ergül’ün vasiyeti doğrultusunda her yıl üniversite sınavlarında 4 dalda en yüksek başarı puanı alan öğrencilere verilen “Başarı ödülü” bu yıl Yusuf Kemallettin Perin Anadolu Öğretmen Lisesinde yapılan törenle gerçekleşti.

  Milli Eğitim Şube Müdürü Haluk Demirağ, Berksav Başkanı Dr.İnsaf Fidan, yönetim kurulu üyeleri, Ali İhsan Süter, Macit Gönlügür, Mustafa Pulc

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 35
  22.09.2010

  2010 YILI SANAT ÖDÜLÜ AKŞİT TEDİK'E TAKDİM EDİLDİ.

  BERKSAV 2010 "Sanat Ödülü" Berksav'ın kurucu üyelerinden Sayın Akşit Tedik'e takdim edildi. Meslek hayatının yanı sıra Bergama'nın sanat hayatına da büyük katkılar bırakan Akşit Bey ödülünü Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'ten alırken mutluluğunu dile getirdi. Programda Sayın Tedik'in TRT arşivinde bulunan "Döktüğün Gözyaşı Ne" adlı bestesi davetlilere kendisi tarafından seslendirildi.

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 34
  22.09.2010

  2010 YILI KÜLTÜR ÖDÜLÜ MEVHİBE OFLAZ'A TAKDİM EDİLDİ.

  Berksav'ın 2010 yılı "Kültür ödülü" Bergama'yı Sevenler Turizm Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Sayın Mevhibe Oflaz'a İlçe kaymakamı Sayın Ahmet Ertan Yücel tarafından takdim edildi.Kaymakam Sn.Ahmet Ertan Yücel'in konuşmasında Sayın Oflaz'ı tebrik ederken,Bergama Kültür Sanat Vakfı kurucu ve yöneticilerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

  Kültür Ödülü Sahibi Sayın Mevhibe Ofla

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 27
  20.09.2010

  BERGAMA BELLETEN-18 "BERGAMALI LOKMAN HEKİM GALENOS" ADLI ESER OKURLARIYLA BULUŞTU.

  Berksav'ın düzenli olarak yılda bir kez yayınladığı Bergama Belleten'in 18.’inci sayısı olan “ Bergamalı Lokman Hekim Galenos” kitabın tanıtımı proje sorumlusu ,BERKSAV yönetim kurulu üyesi Mustafa Durmaz tarafından yapıldı. “Kim bu Galenos?” başlığı ile Bergamalı hekim Galen’i şu sözlerle ifade etti.

  “Pek çok Bergamalı bu gün bu soruyu soruyorsa BERKSAV buna duyarsız kalamazdı. Eyüp Eriş, D

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz