Bergama Kültür ve Sanat Vakfı

Amacı ve görevi; Kültür ve sanatın araştırılmasına ,incelenmesine oluşturulmasına, öğrenilmesine, korunmasına , kitlelere yayılmasına yönelik her türlü girişimde bulunmaktır.

BERKSAV HABERLER

OSMAN BAYATLI

Müzeci ve Folklor Araştırmacısı. Bergama yöresinin tarihi,sanatı ve folkloru üstüne araştırmalar yapmış ve bunları yayımlamıştır.

OSMAN BAYATLI KİTAPLARI

BERGAMA BELLETENLER

Vakfımız Bergamanın Tarihi Kültürlerini, Gelenek Göreneklerini, folklorunu, tarihi yapıtlarını ve tarihi eserlerini içiren yayınlar çıkarmaktır. Her yıl çıkarılan bu eserin adı "BERGAMA BELLETEN”dir.

Bergama Belletenler
 • 24
  16.09.2010

  BERGAMA KÜLTÜR VE SANAT VAKFI'NIN 21.YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

  Bergama'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 88.yıldönümü aynı zamanda Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'nın kuruluş yıldönümü olan 14 Eylül günü geleneksel olarak düzenlenen "Kültür ve Sanat Gecesi" ile kutlandı.

  Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İnsaf Fidan yaptığı açılış konuşmasında BERKSAV'ın faaliyet ve hizmetlerinden bahsederek Vakfın kurucu üyelerine,ebediyete intikal ederek aramızdan ayrılan

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 23
  20.10.2009

  2009 YILI SANAT ÖDÜLÜ KARİKATÜRİST ERAY ÖZBEK'E TAKDİM EDİLDİ.

  1960 yıllardan günümüze dek Zübük,Gün,Akbaba,Diyojen,7 gün,İzmir Life gibi pek çok dergi ve gazetede karikatürleri yayınlanan ve yurt dışında 32 ülkede karma albümleri sergilenen karikatür sanatçısı Sayın Eray Özbek'e sanat ödülü Bergama Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gönenç tarafından takdim edildi.

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 22
  20.10.2009

  2009 YILI KÜLTÜR ÖDÜLÜ PROF.DR.BİRGÜL AYMAN GÜLER'E TAKDİM EDİLDİ.

  Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'nın Bergama'da doğmuş,Bergama'da yetişmiş ve Bergama'ya hizmet eden kişilere sunduğu kültür ödülü bu yıl Prof.Dr.Birgül Ayman Güler'e takdim edildi.

  Berksav'ın kurucu başkanı Sayın Gürbüz Bağana'nın sunduğu ödül töreninde Prof.Dr.Birgül Ayman Gülere'e;yine Vakfın kurucu üyelerinden Sayın Efdal Önder ödülünü takdim etti.Yargıtay Onursal Başsavcısı Sayın Sabih K

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 21
  20.10.2009

  BERGAMA KÜLTÜR VE SANAT VAKFI 21. YILDÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI.

  14 Eylül 1989 yılında kurulan Berksav her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kültür Sanat gecesi bu yıl Berksoy Otel'de seçkin davetliler ve vakıf üyelerinin katılımıyla kutlandı.

  Berksav Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Durmaz yaptığı açılış konuşmasında 2 yıllık görev süresindeki yapılan çalışmalarından söz ederek bu dönemde yayınlanan Bergama Belleten'in 17.sayısı "Bergama Söylenceleri" adl

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 20
  8.10.2009

  BERKSAV'IN 21.YILDÖNÜMÜ 17 EKİM 2009 CUMARTESİ GÜNÜ KUTLANIYOR.

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 16
  17.06.2009

  BERKSAV TARİHİ CANLANDIRIYOR.

  Bergama Kültür ve Sanat Vakfı Olarak Bergama Bedesteni’ni Kültür ve Sanatın Hizmetine açıyoruz. Bu gün Kültür ve Sanatın Hizmetine açılan Bedesten yakın gelecekte de Turizmin hizmetine açılmalıdır.

  Bergama Kültür ve Sanat Vakfı olarak 73. Bergama Kermesi süresince Bergama Bedestenini kültürel faaliyetlerde kullanmak üzere Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Tahsisini sağladık. Bergama Belediyes

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 15
  15.05.2009

  26.VAKIF HAFTASI BU YIL SAĞLIK TEMASI İLE KUTLANDI.

  Ülkemiz genelinde bu yıl 26.sı kutlanan ‘’Sağlık Yılı” temalı Vakıf Haftası etkinlikleri çerçevesindeki programın bir günü Bergama’da kutlandı.
  09 Mayıs 2009 tarihinde Bergama Kültür ve Sanat Vakfı tarafından hazırlanan İzmir Vakıflar Bölge Müdürü ve personelinin de katıldığı programda Bergama’da bulunan restore edilen Vakıf Eserleri ve Asklepion ören yeri ziyaret edildi.
  11 Mayıs

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 14
  20.02.2008

  BERGAMA BELLETEN 16.SAYISI “BERGAMA MÜZESİ CAM ESERLERİ” OKURLARIYLA BULUŞTU.

  Bergama Kültür ve Sanat Vakfımız’ın süreli yayını Bergama Belleten 16.sayısında “Bergama Müzesi Cam Eserleri” adlı çalışmayı okurlarıyla buluşturdu.

  Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Binnur Gürler ve Araştırma Görevlisi Cenker Atilla tarafından hazırlanan eserde Bergama Müzesinde envantere alınmış 330 adet eserin 306 adeti; formlarına ve alt gruplarına göre tipolojik olarak t

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 13
  24.11.2008

  BERKSAV TİYATRO TOPLULUĞU 2008-2009 SEZON AÇILIŞINI TİYATRAL ŞİİR DİNLETİSİYLE GERÇEKLEŞTİRDİ.

  22 Kasım 2008 tarihinde DESEN HALI’da doğal bir sahnede “Ölüm ve Yalnızlığı” konu alan dinleti davetlilerin büyük beğenisini topladı.Açılış konuşmasında Berksav başkanı Mustafa Durmaz’ın okuduğu “Sessiz Gemi" şiirle usta şair Yahya Kemal Bayatlı ölümünün 50.yılında anıldı. Ünlü şairlerin şiirlerinin yanı sıra amatör şiirlerinde yer aldığı sunumda Macit Gönlügür, Ayça Gönlügür ve Serhat Serd

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER
 • 11
  7.11.2008

  KÜLTÜR KAŞİFLERİ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ.

  Bergama Kültür Kaşifleri Eğitim Projesi; ÇEKÜL Vakfı, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı, Bergama’yı Sevenler Turizm Derneği ve Bergama Turizm Derneği’nin destekleriyle; Bergama Belediyesi – Röleve Restorasyon Bürosu tarafından LOGO EAST PROJESİ – Halkı eğitme/Bilgilendirme etkinliği kapsamında çalışmalarına başladı. 01 Kasım – 31 Ocak dönemlerinde üç ay süresince devam edecek olan projenin ilk böl

  YAZININ DEVAMI TÜM HABERLER

Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz